ابتکارات اثربخش شمول و گونه‌گونی در محیط کار

ابتکارات شمول می‌تواند تا حد زیادی محیط کار، رضایت کارکنان و موفقیت کلی یک سازمان را بهبود بخشد. در این مقاله برخی از مؤثرترین ابتکارات فراگیری که سازمان‌ها می‌توانند اجرا کنند ارائه شده‌است:

آموزش در خصوص سوگیری‌های ناخودآگاه

همه افراد دارای سوگیری‌های ناخودآگاه هستند، اما آگاهی و درک این موارد می‌تواند به جلوگیری از تأثیرگذاری آنها بر تصمیم‌گیری و رفتار کمک کند. آموزش می‌تواند به کارکنان کمک کند تا سوگیری‌های خود را تشخیص دهند و با آنها مقابله نمایند.

برنامه‌های راهنمایی و حمایت

این برنامه‌ها می‌توانند به گروه‌های اقلیت کمک کنند تا دیده شوند، به طور حرفه‌ای رشد نموده و در سازمان پیشرفت کنند. در این برنامه‌ها در حالی که مربیان هدایت و پشتیبانی را بر عهده دارند، حامیان مالی نیز به تامین فرصت برای افراد کمک می‌کنند.

ترتیبات کاری انعطاف‌پذیر

انعطاف‌پذیری از نظر ساعات کاری و مکان می‌تواند محیط کار را برای افراد با نیازها و شرایط مختلف مانند والدین، مراقبان و افراد دارای معلولیت فراگیرتر کند.

آموزش رهبری فراگیر

رهبران فراگیر محیطی را ایجاد می‌کنند که در آن همه اعضای تیم احساس ارزشمندی، شنیده شدن و قدرت می‌کنند. آموزش رهبران می‌تواند آنها را با مهارت‌هایی برای پرورش چنین محیطی مجهز کند.

گروه‌های منابع کارمند (ERG)

گروه‌های ERG گروه‌‌بندی‌هایی هستند که توسط کارمندان بر اساس ویژگی‌ها یا تجربیات مشترک مانند نژاد، جنسیت یا گرایش جنسی انجام می‌شود. آنها می‌توانند حمایت کنند، پیشرفت شغلی را اعضایشان را بهبود دهند و به توسعه شخصی در محیط کار کمک کنند.

شیوه‌های استخدام فراگیر

این شیوه‌ها می‌توانند شامل اطمینان از استفاده از زبان فراگیر در آگهی‌های شغلی، ارائه دوره‌های کارآموزی و تجربه‌کاری به افرادی از گروه‌های اقلیت و اجرای فرآیندهای استخدام کور (با حداقل امکان سوگیری و قضاوت) برای جلوگیری از سوگیری ناخودآگاه باشد.

گونه‌گونی و شمول در اهداف عملکرد

گنجاندن معیارهای گونه‌گونی و شمول در اهداف عملکرد می‌تواند موجب شود رهبران و مدیران خود را مسئول ایجاد محیطی فراگیرتر بدانند

نظرسنجی منظم کارکنان

نظرسنجی منظم از کارکنان می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا اثربخشی طرح‌های شمول خود را بسنجند و بفهمند که کجا به بهبود نیاز است.

ترویج فرهنگ احترام و گشودگی

تشویق گفتگوی باز در مورد گونه‌گونی و شمول و ایجاد فضای امنی که در آن کارکنان احساس راحتی کنند تا تجربیات و دیدگاه‌های خود را به اشتراک بگذارند، می‌تواند فرهنگ فراگیرتری را پرورش دهد.

سیاست‌ها و مزایای فراگیر

این گزینه می‌تواند شامل سیاست‌هایی باشد که از نیازهای کارمندان مختلف پشتیبانی می‌کند؛ مانند سیاست‌های مرخصی والدین، مرخصی سوگ و حمایت از مادران یا پدران تنها

به یاد داشته باشید، مؤثرترین ابتکارها آنهایی هستند که متناسب با نیازها و چالش‌های خاص یک سازمان باشند. بررسی و ارزیابی منظم این ابتکارات برای اطمینان از اثربخشی آنها و انجام تنظیمات لازم بسیار مهم است.

می‌خواهید این سیاست‌ها و ابتکارات را در سازمان خود پیاده‌سازی کنید؟ با ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟