وضعیت امروز تحول دیجیتال

امروزه بحث تحول دیجیتال با رشد قابل توجه و پذیرشی گسترده در صنایع مختلف روبرو شده‌است. در این گزارش می‌خواهیم با توجه به اعدادا و ارقام این حوزه، مروری بر شرایط کنونی تحول دیجیتال داشته‌باشیم:

نرخ پذیرش

تحول دیجیتال در سطح جهانی شتاب قابل توجهی یافته است. بر اساس یک نظرسنجی که اخیرا توسط McKinsey انجام شده است، 92٪ از شرکت‌ها تحول دیجیتال را برای استراتژی تجاری خود بسیار مهم می‌دانند. علاوه بر این، IDC پیش‌بینی می‌کند که هزینه‌های جهانی برای فناوری‌ها و خدمات تحول دیجیتال در سال جاری به 2.3 تریلیون دلار خواهد رسید که نشان‌دهنده مقیاس سرمایه‌گذاری در این زمینه است.

ارقام سرمایه‌گذاری

سازمان‌ها منابع قابل توجهی را به طرح‌های تحول دیجیتال اختصاص می‌دهند. شرکت بین‌المللی داده (IDC) پیش‌بینی می‌کند که هزینه‌های جهانی برای تحول دیجیتال تا سال آینده از 7.8 تریلیون دلار فراتر رود. این شامل سرمایه‌گذاری در فناوری‌هایی مانند محاسبات ابری، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و تجزیه و تحلیل داده‌ها و همچنین مهندسی مجدد فرآیند و آموزش نیروی کار می‌شود.

تأثیر بر تجربه مشتری

تحول دیجیتال را تمایل به بهبود تجربیات مشتری هدایت می‌کند. تحقیقات Salesforce نشان می‌دهد که 84٪ از مشتریان معتقدند تجربه‌ای که یک شرکت ارائه می‌دهد به اندازه محصولات و خدمات آن مهم است. علاوه بر این، شرکت‌هایی که تحول دیجیتال را برای بهبود تجربه مشتری در اولویت قرار می‌دهند، به افزایش 20 تا 30 درصدی رضایت مشتری و افزایش 20 تا 50 درصدی در حفظ مشتری دست می‌یابند.

دگرگونی نیروی کار

تحول دیجیتال در حال تغییر شکل نیروی کار است و طبعا به دنبال آن نیاز به مهارت‌های جدید ظهور می‌کند (یا بهتر بگوییم ظهور کرده‌است). مجمع جهانی اقتصاد تخمین می‌زند که تا سال 2025، 85 میلیون شغل ممکن است با تغییر در تقسیم کار بین انسان و ماشین از بین برود، در حالی که ممکن است 97 میلیون نقش جدید ظاهر شود. سازمان‌ها در حال سرمایه‌گذاری در برنامه‌های ارتقای مهارت و مهارت‌یابی مجدد هستند تا کارکنان را به مهارت‌های دیجیتالی مورد نیاز برای آینده‌کاری مجهز کنند.

تحولات خاص صنعت

تحول دیجیتال بر بخش‌های مختلف تأثیر متفاوتی می‌گذارد. به عنوان مثال، در مراقبت‌های بهداشتی، پذیرش پلتفرم‌های پزشکی از راه‌دور و سلامت دیجیتال به طور قابل توجهی سرعت یافته‌است و برای آن نرخ رشد مرکب سالانه‌ای معادل 37.7٪ تا سال 2025 پیش بینی شده‌است.

این اعداد نشان دهنده شناخت و سرمایه‌گذاری گسترده در تحول دیجیتال در سراسر صنایع است. سازمان‌ها از فن‌آوری‌ها و استراتژی‌های دیجیتال برای ارتقای تجربیات مشتری، افزایش‌کارایی عملیاتی و رقابتی ماندن در دنیای دیجیتالی فزاینده استفاده می‌کنند. سفر تحول در حال به شکل دادن به آینده کسب و کار و تغییر آن، با شتاب زیاد از ساحت سنتی به سمت صنعت 4.0 است.

آماده گام برداشتن در این مسیر هستید؟ با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟